Dopis od Lilly (Cílie Novopacký klenot)

Milá paní Harantová, maminko Jasmínko a ostatní kamarádi!

Posílám Vám packu a pozdrav z Prahy. O prázdninách jsme v Pace sice byli, ale bohužel jsme se k vám nedostali. U nádraží jsme potkali mého bratránka Teriho, my i paničky jsme si hezky popovídali.

Jsem zdravá a mám se dobře, nejraději běhám po loukách a cestičkách v lese a v parku u domečku, kde s paničkou bydlím. Zvlášť ráda si hledám zbytky jídla a hovínka ostatních pejsků. Paničce se to vůbec nelíbí, pořád mne odhání a dokonce mi je nechce dovolit ani ochutnat. Vůbec nechápu proč. Doma mám jenom masíčko, paštičky, sušenky pro pejsky, salámky pro pejsky, piškotky, granulky, rohlíčky, smetánka - docela mi to chutná, ale hovínko to přeje jen není.

Doma mám růžový pelíšek, sama jsem si vybrala místečko na spaní. V pelíšku mám plyšáky, pískacího červíka a plyšovou pískací ťapku, kterou mám nejradši. Když se panička kouká na televizi, spinkám u ní v klíně na gauči. To si teprve hovím. Její lidští kamarádi jsou moc príma, akorát z nich mám trochu strach, protože mi pořád říkají, že by mne nejraději "sežrali".

Babička mi na zimu plete svetr, prý bude přesně na mě - červený s beruščími puntíky. Střih jsme s paničkou našly na internetu. Tak jsem na něj zvědavá. Doufám, že mi bude slušet a budu ho nosit raději než ty ošklivé hárací kalhotky.

Ňaf a pac

Vaše Lilly (Sůvová)